Hakkımızda


 

logo (2)Değerli Arkadaşlar, 

 

Çalıştığı kurumun gelişimine katkı sağlarken kendi mesleki, sosyal ve kültürel gelişimine de katkıda bulunabilen yani gelişirken geliştiren çalışandan mutlusu yoktur. Bizler PTT’nin teknik çalışanları olarak mutluyuz ama buruk bir mutluluk içindeyiz. Bugüne kadar kurumumuzun gelişimi için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Ancak mutluluğumuz buruk çünkü PTT gelişirken çalışanlar olarak bizler her açıdan yerimizde saydık hatta geriledik.

Bugüne kadar derdimize, sıkıntımıza, talebimize, isteğimize birilerinin tercüman olmasını bekledik, haliyle de pek çok tercüme hatasıyla karşı karşıya kaldık. Ağustos 2011’de bizi bizden iyi kim anlatabilir ki dedik ve dernek yolculuğumuza başladık. 11.11.2011 tarihi itibariyle yolculuğumuzda biraz mesafe aldık ve PTT Teknik Çalışanlar Derneği’ni hayata geçirdik. 

Derneğimizi kurma aşamasında verdiğimiz tüzükte birkaç madde de değişiklik yaparak tüzüğümüz 03.01.2012 tarihinde son haliyle onaylanmıştır. Bu tarihten sonra derneğimizin idari yapılanması hususunda eksiklerimizi gidermek için çalışmalara başladık. Dernekler müdürlüğü, vergi dairesi, banka, noter gibi kurumlarla yapılan çalışmalar sonucunda 14.03.2012 tarihinde idari olarak yapılanmamızı tamamlamış olduk.

İdari yapılanmayı tamamlarken üye sayımızı artırmak için de çalıştık ve üye sayımız sizlerin de desteğiyle …. Ulaştı. Bizimle birlikte yola çıkıp destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

Genel müdürlükte derneğimizin tanıtımı için yapmış olduğumuz ziyaretlerimiz oldu. Sayın Genel Müdürümüz Osman Tural beyin özel kalem müdürüne talebimizi ilettik, henüz bir dönüş olmadı. Sayın Genel Müdür Yardımcımız Ali İhsan Karaca bey ile oldukça olumlu bir görüşmemiz oldu, Sayın Genel Müdür Yardımcımız Özay Atbaş talebimize olumlu dönüş yaptı ve uygun bir zamanda görüşmek istediğini belirtti. Sayın Genel Müdür Yardımcımız Yusuf Toprak beyden ise henüz bir dönüş olmadı. Dernek tanıtımı kapsamında Başkanlıklar ile de görüşmeler yapılmış olup genel olarak olumlu tepkiler aldığımızı belirtmek isterim. 

Yapılan bu görüşmeler neticesinde Genel Müdürlük bünyesinde böyle bir derneğin kurulmuş olduğunu duyurmuş olduk. Tek başına böyle bir derneği kurmuş olmakla bile, kalem kalem henüz ayrıntılarına girmemişsek de teknik çalışanlar olarak sorunlarımızın olduğunu, rahatsızlık duyduğumuz uygulamaların olduğunu ve bunları aşmak için birlikte hareket etmeyi planladığımızı belirtmiş olduk ve PTT genelinde de farkındalığı artırmış olduk diye düşünüyoruz. 

Yapmış olduğumuz görüşmelerde en çok muhatap olduğumuz kaç üyeniz var sorusuydu. Kimi temsil ettiğimiz merak ediliyor haliyle. Bu konuda bütün teknik çalışan arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz. İcraatlarınızı görelim ona göre üye oluruz yerine sizlerden alacağımız güçle icraatlarımızı daha kolay gerçekleştirebileceğimizi bilmeniz ve bu doğrultuda gücümüzün bir parçası olmanızı bekliyoruz. 

Bu düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor, çalışma hayatınızda başarılar diliyorum. 

 

PTT TEKNİK ÇALIŞANLAR DERNEĞİ 

www.ptttekder.org

PTT TEKDER FACEBOOK

bilgi@ptttekder.org

 

"Her Kurum Teknik Çalışanları Kadar Güçlüdür"