Yönetim Kurulu Başkanımız Erol AKYÜZLÜ’nün Üyelerimize Mesajı 1


Değerli PTT-TEKDER Ailesi Mensupları,

 

Kuruluşu 11.11.2011 tarihi olan PTT-TEKDER (PTT Teknik Çalışanlar Derneği) 5. Olağan Genel Kurulu 21.04.2018 tarihinde siz değerli üyelerimizin göstermiş olduğu ilgi sayesinde bugüne kadarki en yüksek katılımla gerçekleşmiştir. Genel Kurulumuza göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve yüksek yüksek katılımınız ile yeni yönetim kurulu üyelerimize vermiş olduğunuz bu onurlu görev ve göstermiş olduğunuz güvene Şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, bundan sonraki Genel Kurullarımızın daha görkemli daha yüksek katılımlı ve daha coşkulu olmasını canı gönülden diliyorum.

 

Bilindiği üzere Şirketimizde her kademedeki Teknik Personel yıllardır hak ettiği değeri ve itibarı görememektedir. Yönetim Kurulu olarak görev dağılımımızı ve idari yapılanmamızı tamamlayarak asıl hedef olarak belirlediğimiz “Her Kademedeki Teknik Personelin İtibarını Artırmaya Yönelik Çalışmalara” odaklanmış durumdayız. Bu itibar meselesi tek başına yönetim kurulumuzun görevi olmayıp her bir teknik personel “bilgi, beceri, çalışkanlık, dürüstlük, karşısındakine saygı” gibi ilkeli davranışları ile tüm teknik personelin itibarından sorumlu olduğu bilinciyle hareket etmelidir.

 

“Her Kademedeki Teknik Personelin İtibarı” bugünkü hedeflerimizden biriyken hali hazırda başarmış olduğumuz ise “PTT Teknik Çalışanları olarak birçoğumuzun kendisini büyük bir ailenin parçası olarak görmesidir”.  Bu durum katıldığımız seminerlerden, eğitimlerden, yapmış olduğumuz telefon ya da birebir görüşmelerden anlaşılmaktadır. Her kademedeki, her görevdeki personelimizin ihtiyaç duyduğunda bu büyük ailenin arkasında durduğuna güvenmesi şarttır. Bu birlikteliği şimdiye kadar birçok sivil toplum kuruluşlarında pek fazla örneği görülmeyecek kadar sergilediğimizi görmek bir PTT-TEKDER mensubu olarak şahsımı ziyadesiyle memnun etmektedir.

 

Şimdi birlikteliğimizi korurken itibarımızı artırmak yeni misyonumuz olmalıdır. Bu görevi yerine getirirken ortak akılla çözüm bulma noktasında hareket etmemiz gerekmektedir. Bu itibarla sorunu kaynağından öğrenme ve çözüm yollarında her bir üyemizin katkı sağlaması amacıyla Başmüdürlük temsilcilerimizi güncellememiz ve aktif hale getirmemiz bir zaruret olup bu kapsamda yönetim kurulu üyelerimizin çalışması devam etmektedir. Belirlenecek temsilcilerle oluşturacağımız WhatsApp grubuyla şeffaf bir bilgilendirmenin en hızlı şekilde paylaşılması hedeflenmektedir. Yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında tüm üyelerimiz için WhatsApp grubu oluşturulması fikri tartışılmış olup söz konusu grupların en fazla 256 üst limiti olması nedeniyle gündemimizden çıkarılmıştır.

 

Teknik Personelin karşı karşıya kaldığı ve bir an evvel giderilmesi gereken adaletsizliklerinin fazlalığı hepimiz tarafından bilinmekte olup, meslek ve statülerine göre sorunların tespiti ve çözüm önerilerine göre bir çalışma yapılmasının doğru bir yaklaşım olacağı yönetim kurulumuzca yapılan toplantılarda belirlenmiştir. Bu yönde ilk çalışma 399 Sayılı KHK’ye tabi çalışan Tekniker, Teknisyen ve Başteknisyen kadrolarına (gişe memuru veya idari kadrolarda çalışanlar dahil) hitaben yapılmış olup taslak çalışması tamamlanan rapor son şekliyle en yakın zamanda ilgili makamlara iletilecek ve siz değerli üyelere bilgilendirme yapılacaktır.

 

Derneğimiz bir taraftan Şirketimiz nezdinde gereken çalışmaları yaparken diğer yandan sosyal dernek olmanın gerekliliği ile üyelerimize avukatlık hizmetlerinde katkı sağlamaktan ramazan aylarında yapılan iftar ile genel kurul dönemlerinde yapılan organizasyonlara kadar çeşitli etkinlikler düzenleyebilmektedir. Bu itibarla son yapılan Genel Kurulumuzda aidat artışı ile ilgili bir önerge verilmiş, 7 TL, 8 TL ya da 10 TL gibi seçeneklerin yanında eskiden olduğu gibi 5 TL olarak devam edilebileceği üyelerin oylarına sunulmuş ve genel kurul kararıyla üyelik aidatı 10 TL olarak güncellenmiştir. Bu yönde yönetim kuruluna serzenişte bulunan üyelerimize öncelikle kararın yönetim kurulunun yetkisinde olmadığını, sadece genel kurul yetkisinde olduğunu belirtmek isterim. Bir diğer husus ise 2011 yılından bu yana giderlerin artmış olduğu gerçeğidir (2011 yılı Kasım ayında dolar kuru 1.74) .

Şirketimizi ileriye taşıyacak en önemli güç olan teknik elamanların birlik ve beraberliğinin güçlenerek devam edeceğine inancımı bir kez daha ifade ederken, içinde bulunduğumuz paylaşmanın, hoşgörünün, sabrın ayı olan Ramazan ayının tüm üyelerimiz için hayırlara vesile olmasını diler, yaklaşan Ramazan Bayramınızı sevdiklerinizle birlikte sağlık ve mutlulukla geçirmenizi temenni ederim.

 

Saygı ve Sevgilerimle.

 

Erol AKYÜZLÜ

PTT TEKDER Yönetim Kurulu Başkanı


Hakkında yorum “Yönetim Kurulu Başkanımız Erol AKYÜZLÜ’nün Üyelerimize Mesajı

  • ÜNAL

    Büyük, onurlu bir ailenin üyesi olmak, mutluluk vericidir. Kendimi bu ailede Olduğum için Şanslı hissediyorum. Teşekkürler Başkanı’mız mesajınız için.

Yorumlar kapatıldı.