DUYURU!!! Teknik Personelimize Arazi Tazminatı Ödenmesi…


Kamu görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara ilişkin 2016-2017 yıllarını kapsayan üçüncü dönem toplu sözleşme gereğince ek özel hizmet tazminatının PTT teknik personeline ödenmesi gerektiği yönünde Derneğimizin PTT A.Ş’ne yazmış olduğu yazıya , PTT A.Ş. tarafından verilen cevabi yazı ektedir.

Bu durumda toplu sözleşme de belirtilen şartlara uyan ve özellikle çalıştığı birim dışında kontrollük faaliyetlerine katılan teknik personellere arazi tazminatı ödeneceği anlaşılmaktadır.

Uygulama 2016 yılı başından itibaren başlayacağından ayrıca teknik personellerimizin bu kapsamda yaptıkları görevleri daha dikkatli takip ederek belgelemesi, olası yaşanabilecek problemlerde Derneğimizi de durumdan haberdar ederek, Genel Müdürlük nezdinde gerekli girişimleri yapmamıza yardımcı olmalarını,  toplu sözleşmeye uygun olarak yapılan uygulamaların da uygun kanallardan tüm üyelerimize duyurulara teşkilatta uygulanan müspet uygulamaların genele yayılmasına yardımcı olmalarını bekliyoruz.

Şimdiden hayırlı olsun.

Cevabi Yazıyı Bilgisayarınıza indirmek için,

Ek Hizmet Tazminatı - PTT Cevap