2015/2017 Dönemi Toplu Sözleşme Taleplerimiz 2


Group_Meeting

PTT TEKDER Olarak 2015/2017 Toplu sözleşme görüşmelerinde sendikalalara verilmek üzere üzere bir doküman hazırladık.

Siz değerli üyelerimiz  17 maddelik taleplerimizi değerlendirerek maddelerin altına o madde hakkındaki önerilerinizi yazabilir varsa bu maddelere ek olarak görüşmelerde gündeme gelmesini istediğiniz taleplerinizi 18. maddede belirtebilirsiniz.

Saygılarımızla PTT TEKDER

 

Form Linki : https://goo.gl/RQTN3t
Dokümanı Bilgisayarınıza indirmek için : http://goo.gl/xQmnwl

2 yorum “2015/2017 Dönemi Toplu Sözleşme Taleplerimiz

 • Hasan BULUT

  Özellikle il dışında kontrollük yapan personelin ulaşımını sağlamak için ihale şartnamesine diğer kurumlarda olduğu gibi kontrol teşkilatının ulaşımının müteahhit firma tarafından karşılanacağı maddesi koydurulmalı.( göreve gidileceği zaman raç tahsisi vb.)
  Karayolları, Dsi gibi kurumlar bu yolla personel ulaşımını çözmüşlerdir.

 • Arzu KOÇ

  Teknik personelin özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalıdır; eşdeğer kurumlardaki personelin seviyesine gelinmelidir.

  Özellikle Büyüksehirlerde çalışan personele görev sahasının büyüklüğü ve iş hacminin yüksekliği, ulaşım vs. sorunlar nedeniyle ilave ücret ödenmelidir.
  Harcırah görev sahaları yeniden düzenlenmelidir. ( örn. Ağva gibi 80-100 km. bir yer ile Bostancıya göreve gitmenin arasında bir fark olmalıdır) İstanbul gibi bir megakentte harcırahlı görev mahalli kalmamıştır neredeyse…

  Giriş kademesindeki teknik personelin yıllarca çalışmasına rağmen herhangi bir unvan yükselme sınavına girememesi sorunu ivedi çözülmelidir. Bizimle birlikte işe başlayan dağıtım personeli dahi müdür, şef gibi kadrolara erişebilmiş iken yüksek lisans yapmış bir teknisyenin 18 yıl hizmete rağmen hala teknisyen olarak kalması idarenin ayıbıdır.

  Yine aynı şekilde 2. düzey görevlerde çalışan görev sahası geniş teknisyen ile mühendis arasında 2. düzey farkı çok fazladır. Bir teknisyenin 1. düzey ile 2.düzey maaşı arasındaki fark bir öğle yemeği etmemektedir.

  Ayrıca görev mahalli dışında çalışan dağıtım ve IHS li personele verilen tayın bedeli teknik personele verilememektedir.
  ( ist.için yemek fişi alırsanız anlık çıkan görevlerde idareden aldığınız yemeğinizi yiyemezseniz, fişiniz ve paranız yanar. iade alamazsınız. Hem dışarıya hem kuruma yemek ücreti ödersiniz. ) Bu durumda teknik personele ya tayın bedeli verilmeli, yada yemek fişleri iade alınabilmelidir.

  Dağıtım personeli dahi araç kullandığında aylık cüzi de olsa bunun bedeli ödenirken sürekli dışarda görev yapan araç kullanan teknik personel neden bu haklardan yararlanamaz, bu soruna acil çözüm getirilmelidir.

  Bu ve benzeri sorunlar idarenin insiyatifi ile çözülebilecek şeylerdir.
  Ayrıca bir önceki toplu sözleşmede Ulaştırma Bakanlığına bağlı KİT ve kuruluşların genel değerlendirmede değerlendirildiği de gözden kaçmamıştır.

Yorumlar kapatıldı.